2021 Ehliyet Randevu Alma

Araç sürücüsü olabilmeniz için öncelikle kursa gitmeniz ve ehliyet almanız gerekiyor. Sürücü kursu ve ehliyet sınavlarını başarı ile tamamladıktan sonra ehliyetinizi alabilirsiniz. 2020 yılında ehliyet randevuları için bulunduğunuz yerdeki Nüfus Müdürlüklerinden randevu almalısınız. Nüfus Müdürlükleri internet siteleri üzerinden online olarak kendi randevunuzu alabilir ve randevu gününüzde, ilgili Nüfus Müdürlüğüne giderek ehliyet alma işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Sürücü dosyanızı teslim ettikten sonra, işlemleriniz başlatılacak ve ehliyetiniz adresinize PTT kargo ile gönderilecektir.

2019 Ehliyet Randevu Alma

2020 NVİ Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

Sürücü adayları kurs ve sınav aşamalarını tamamladıktan sonra 2020 NVİ ehliyet randevusu nasıl alınır? Araştırmaya başlarlar. Ehliyet için randevu almak istediğinizde, Randevu.nvi.gov.tr adresine giriş yapmanız ve açılan sayfadaki, sürücü belgesi randevu al bölümünü seçmeniz gerekiyor.

Online olarak yaptığınız işlemlerde, başvuru türünü, kendi adıma ya da aile randevusu şeklinde seçim yaparak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre İl ve ilçe seçimi yaparak, işlem yapacağınız Nüfus Müdürlüğünü belirlersiniz. Tüm bilgileri girdikten sonra, size alabileceğiniz randevu tarih ve saatleri gösterilir. En uygun tarih ve saati seçerek randevunuzu oluşturmuş olursunuz.

Ehliyet Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Ehliyet için randevu aldıktan sonra, o tarihte daha önemli bir işiniz çıkabilir. Bu durumlarda, ehliyet randevusu nasıl iptal edilir? Randevunuzu iptal edebilmek için randevu oluşturmuş olduğunuz internet sitesine giriş yaparsınız. Burada, T.C Kimlik numaranız, adınız soyadınız ve güvenlik kodu bilgilerini girdikten sonra, almış olduğunuz randevu bilgileri karşınıza çıkacaktır. Randevu bilgilerinin altında yer alan “iptal” seçeneğini seçerek daha önceden oluşturmuş olduğunuz ehliyet randevunuzu iptal etmiş olursunuz. Daha sonra tekrardan aynı şekilde yeni randevu alabilirsiniz.

İlk Müracaat İçin Gerekli Belgeler

Sürücü belgesi almak isteyenler, ilk müracaat için gerekli belgeler dosyası hazırlarlar. Hazırlamanız gereken belgeleri sizlere, sürücü kurs merkezleri liste halinde verecektir.

Ehliyet için gerekli belgeler şunlardır;

  • Sürücü belgesi dosyası,
  • Nüfus cüzdanı,
  • Sağlık raporu,
  • Motorlu taşıt sürücü sertifikası,
  • Belge harcının bankaya yatırıldığını gösteren makbuz,
  • İstenilen sayıda fotoğraf,
  • Kan grubunu gösterir belge

Ehliyet sahibi olabilmeniz için bu belgeleri eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Dosyanızı hazırladıktan sonra müracaatınızı yapabilirsiniz.

Randevu Sistemi Nasıl İşliyor?

Ehliyet randevu sistemi nasıl işliyor? Yapılan kanuni düzenlemeler ile insanların sürücü belgelerini daha kolay alabilmeleri için Nüfus Müdürlüklerinde yapılacak işlemler için randevu sistemi geliştirilmiştir. NVİ Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden online olarak randevu alınabilmektedir. Sisteme giriş yaptığınızda, bireysel olarak ya da aile fertleriyle hep birlikte, yapacağınız işlemler için randevu oluşturabiliyorsunuz. Online olduğu için randevu alabileceğiniz tarih aralığı sizlere gösteriliyor. Sizlere gösterilen tarih aralığında istediğiniz günün müsait saatini seçerek randevunuzu hemen oluşturabiliyorsunuz.

Ehliyet Randevusu Almak Ücretli Mi?

Sürücü belgesi almak için kurs ücreti, sınav harcı gibi paralar yatıran bir aday ehliyet randevusu almak ücretli mi? Sorusunu sormakta haklıdır. Sürücü kursunu başarıl ile tamamladıktan sonra, ehliyetinizi Nüfus Müdürlüklerinden alabiliyorsunuz. Nüfus Müdürlüklerinde sıra beklememek ve zaman kaybetmemek için önceden online randevu alabilirsiniz. Randevu alma işlemleri internet üzerinden olmakta ve ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

NVİ Ehliyet Randevusu Hakkında Merak Edilenler

Sürücü kurs merkezlerinden ya da çeşitli internet sitelerinden, NVİ ehliyet randevusu hakkında merak edilenler konusundaki çeşitli bilgileri edinebilirsiniz. Ehliyet randevusunu, istediğiniz zaman internet üzerinden kendi adınıza alabiliyorsunuz. Randevu alırken, kimlik bilgilerinizi girerek randevu oluşturuyor ve belirlediğiniz gün Nüfus Müdürlüğünde gerekli işlemleri yaparak ehliyetinize kavuşabiliyorsunuz. Ehliyetiniz, randevu gününüzde hazırlanmıyor, yapılan işlemler sonucunda hazırlanıyor, sizlere geçici sürücü belgesi veriliyor, ehliyetin aslı daha sonra posta ile size gönderiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı