TRAFİK ADABI TEST 3

1.

Trafikte makas atmak çok tehlikelidir. Kişi sadece kendini riske atmaz. Kendiyle birlikte bir çok sürücüyü tehlikeye atarak zincirleme kazaya neden olabilir. Bunun yanında ağır yaralanma ve hatta ölümlere sebebiyet verebilir. Cinayetten farksız sonuçlar doğurabilecek bu duruma sebebiyet veren kişiler hakkında aşağıdakilerden hangisi söylemek yanlış olur?

 
 
 
 

2. Dar yoldan gelen araçlarla inatlaşma, durak harici durma, yaya geçitlerinde yol vermeme gibi sürücü davranışları ne tür sürücü davranışıdır?

 
 
 
 

3. “Araç kullanırken cep telefonu ile ilgilenmenin görsel, bilişsel, fiziksel ve işitme ile ilgili bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. “
Bunun sonucunda aşağıdaki problemlerden hangisi ortaya çıkmaz?

 
 
 
 

4. “Otoyolda belli bir yere ulaşmak amacıyla otomobillerine binmiş olan ve birbirini tanımayan iki insanın, birdenbire her şeyi unutmasına, birbirleriyle kıyasıya bir yarışa girmesine, bu uğurda kendi hayatlarını bile hiçe saymalarına” ne ad verilir?

 
 
 
 

5. Yaya geçidinde ki yayayı , bir trafik işareti veya işaretçisini gördüğü halde yavaşlamayan hatta hızını artıran bir sürücü için aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?

 
 
 
 

6. Araç bakımlarının zamanında yapılmasının önemini aşağıda verilenlerden hangisi ifade etmez?

 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı